B SINIFI EHLİYET

ATV Ehliyeti

ATV Ehliyeti nedir,hangi araçları kullanır, kaç yaşındakiler kullanabilir ve sürücü kursu fiyatları ile birlikte tüm bilgilere yer verilmiştir.

ATV Ehliyeti (B1)

Ehliyet sınıfları hakkında tüm sorularınızı yanıtlamaya çalıştığımız internet sitesinde, ATV ehliyeti nedir, hangi ehliyeti almalıdır ve kaç yaşında olanlar alabilir gibi tüm suallerinize cevap vereceğiz. Son güncellemeler neticesinde motor ehliyetleri ayrı ayrı sınıflara alınmıştır. Kullandığı cc (kuvveti) konusunda büyük ayrılıklar yapılmıştır. Daha önceden tek bir sınıf ehliyet ile tüm motorları ve atv kullanabilirken, hepsi kendi başına farklı isimlerin yer aldığı sınıflara ayrılmıştır. Bu düzenlemede bazı sevindirici yeniliklerde yapılmıştır. Örneğin; motor kullanma yaşı tek ehliyette iken 18 idi. Şuan ayrı kısımlarda yer almasına mutakiben kimi ehliyetlerin yaş sınırlaması 16 ya düşürüldü. Gençlere sevindirici haberin yetişmesi ile, sürücü kurslarına müracaatlar çoktan başladı. Bu değişiklikler yeni olmadı ama, Atv ehliyeti hakkında bilgi almak için internet sitemize girenlerin bu konudan haberdar olmadıklarını düşündük.

Bir diğer sevindirici haberde elektrikli motor ve moped ehliyeti sınıflarından geldi. Kendi başına ayrı sınıfa ayrılmasından dolayı yaş sınırlaması 16 ya düşürüldü. Tüm ehliyet sınıflarının kapsamı içene girmeye hak kazandı. Daha geniş anlatım tarzında ifade etmek istersek. Elektrikli bisiklet ehliyeti olan m sınıfı ehliyet, diğer tüm sınıfların içerisinde yer aldı. Yani; araba, motor ehliyeti ve diğer sınıflardan herhangi birisine sahip olan, elektrikli motosiklet kullanmak için başka bir sürücü belgesine ihtiyacı olmayacaktır. Bu kapsamda daha önceden yaşanan sorunlardan bir kısmı çözülmüş oldu. B sınıfı ehliyeti olup araba kullanabilen bir kişi, motor veya elektrikli kullanabileceğini sanarak trafiğe çıktığında cezalandırmaya tabi tutulmaktaydı. Bu yanlış anlaşılmadan dolayı madur olanların sayısı pekte az değildir. Şahsi görüşüme göre son sistem çok iyi oldu. Konuya bahis olan B1 ATV ehliyeti, yeni haliyle sevindirdi. Şimdi açıklayalım.

ATV Ehliyeti Nedir?

Atv Ehliyeti

Kendi başına bir sınıf olması hasebiyle kafa karışıklıkları yaşanmaya başladı. Google arama motorlarına atv ehliyeti nedir diye yazılmaya başlandı. Bu aranma oranlarını küçümsemeden bir makale yazmaya karar verdik. En başta belirtelim ki Atv ehliyeti sınıfı B1 olarak güncellendi. Yani; B1 Sınıfı ehliyeti olmayanlar 4 (dört) tekerli ATV kullanamayacak. Kaç yaşındakilerin kullanabileceği hakkında ise olumlu gelişmelere gidilerek 16 (on altı) olarak belirlendi. Yürürlükte 4 tekerlekli diye geçmektedir. Kapsamına ise m sınıfı ehliyet dahil oldu. Moped ve elektrikli bisikletler kullanmak için başka bir sürücü belgesine gerek kalmadı. Bu konuda her ikisini de sürmek isteyenlerin, B1 ehliyet almak için bir belge vermeye yardımcı olan sürücü kursuna baş vurmaları mantıklı olacaktır. Ayrı ayrı fiyat ödemektense tek seferde her ikisini kapsayan sürücü belgesi almak çok mantıklı olacaktır.

ATV Ehliyeti (B1) Alma Yaşı Kaç?

B1 ehliyet bilgileri

Genel bilgilendirme yaptığımız bir üstlerdeki yazılarımızda, ATV ehliyeti alma yaşı kaç olduğu hakkında bilgilendirmede bulunduk. Sadece bu konuda bilgilendirme ihtiyacı duyanlara, direk bu başlık altında istedikleri bilgileri edinmek için kısa yoldan yazalım dedik. B1 sınıfı ehliyet olarak belirlenen atv sürücü belgesine başvurabilmek için yaş şartı 16 (on altı) olarak kayıtlara geçmiştir. Yaşının güncellemesi ve ayrı tutulması, kimi kesimler tarafından hoş karşılanmayacak olsa da, yaş kısıtlamasının düşmesi sevindirici haber oldu. Günlük hayatımızda artık atv ler ile daha çok karşılaşmaya başladık. İlerleyen günlerde dahada yaygınlaşacağını sanmaktayız. Trafikte ortak alanları kullandığımız için, herkes aynı yazılı sınava girmektedir. Atv çıkmış sınav sorularını ise, ”ehliyet sınav soruları” kategorimizde bulabilirsiniz. Pdf olarak indirebilir ve daha sonra çözme imkanı bulabilirsiniz. Ana sayfaya girdiğinizde en üstte sıralanan kategorilerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Telefondan girenler ise, sol üst tarafta bulunan alt alta paralel 3 çizginin üzerine tıkladığınızda diğer menülere erişebilecektir.

B1 Sınıfı Ehliyet (ATV) Sürücü Kursu Fiyatları

atv motoru

Daha önceleri yazmış olduğumuz motor ehliyeti sınıfları makalemizde bu bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Etkin hizmet anlayışımızdan dolayı, bu yazımızda da yer vermek istiyoruz. B1 Sınıfı ehliyet (atv) sürücü kursu fiyatları toplamda, 1.850 Türk Lirasına denk gelmektedir. Bunun içerisinde tüm ücretler (harç vs.) bulunmaktadır. Bilgi amaçlı açtığımız bu platformda genel ücretler hesaplanmaktadır. Bulunduğunuz şehirlere göre ufakta olsa değişiklikler olabilir. Güncellenen sistemde taban fiyat uygulamasına geçildiği için, abartılı bir fark olması mümkün değildir. Bu yazımızda, b1 ehliyet fiyatlarını, ödeme çeşitliliğinin çokluğundan dolayı hepsini kalem kalem yazmak yerine , toplamda ödenecek tutarı sizlerle paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close